O sboru

SborKomorní ženský sbor Carmina Bohemica, se sídlem v Praze, působí na české hudební scéně od roku 2007. Jeho vznik inicializovali bývalí členové výběrových pražských dětských sborů. Pod vedením sbormistryně Věry Hrdinkové se tento sbor rychle vypracoval ve špičkové domácí hudební těleso a profesionální interpretací svého různorodého repertoáru postupně získává renomé i v zahraničí. Věkový průměr členů sboru je 35 let, což se odráží na jejich pěveckém výrazu, zaujetí a celkovém nasazení, s jakým mladí zpěváci vystupují na svých pravidelných koncertech, kde s naprostou samozřejmostí a obrovskou muzikálností interpretují různorodé hudební styly.

Repertoár zahrnuje gregoriánské chorály, renesanční polyfonii, skladby z období klasicismu, romantické skladby, vokální tvorbu 19. a 20. století a lidové písně národů celého světa.

Uměleckou vedoucí a sbormistryní sboru je Věra Hrdinková, provozní záležitost sboru zastřešuje Občanské sdružení CARMINA BOHEMICA. Sbor je řádným členem Unie českých pěveckých sborů.


Sbormistryně

SborSbormistryně Věra Hrdinková, nar. 1971, vychází ze své dlouholeté spolupráce se sborem Bambini di Praga, ve kterém působila 27 let, nejprve jako sólistka a členka sboru, později 15 let jako pedagožka a sbormistryně. Se sborem koncertovala po celé Evropě, Japonsku, Americe. Jako sbormistryně vedla děti na koncertních zájezdech do New Yorku, Itálie, Francie, Německa. Podílela se na natáčení 15-ti CD a pod jejím vedením děti natáčely písničky do filmů, pohádek a reklam. Jako jazyková poradkyně pracovala se sólisty Národního divadla při nastudování oper Prodaná nevěsta a Dalibor. Kromě práce se souborem Carmina Bohemica se Věra Hrdinková v současnosti intenzivně věnuje vedení dětského sboru Pražští andělé. Andílci už mají za sebou několik úspěšných vystoupení a jejich výkony jsou lepší a lepší. Více informací se dozvíte na stránkách Pražští andělé.

 

Klavírní doprovod

SborLudmila Čermáková absolvovala Pražskou konzervatoř ve třídě prof. A. Grünfeldové a pokračovala pak ve studiu na AMU u prof. I. Moravce. Již od dětství ji lákala komorní hra. Spolupracovala s mnoha sólisty, např. s E. Rattayem, I. Štraussem, J. Tomáškem, J. Jonášovou, J. Stivínem a často ji zvaly orchestry (Česká Flharmonie, FOK, SOČR, PKF) k realizaci klavírních partů. Od r. 1986 do r. 2011 byla stálou klavíristkou sboru Bambini di Praga. V současné době ji pravidelně zvou na své koncerty sbory Foersterovo komorní pěvecké sdružení, Carmina Bohemica, Pražští Andělé. Ludmila Čermáková je zaměstnána na AMU jako korepetitorka pro obory housle, hoboj a fagot.


Spolupráce

Concerto Aventino
www.jakub-kydlicek.cz/Concerto-Aventino.html

Dětský pěvecký sbor Pražští Andělé
www.prazstiandele.cz

International choir of Prague
www.praguechoir.cz

Jana Boušková
www.janabouskova.com

Kühnův smíšený sbor
www.kuhnchoir.cz

Musica Rustica
www.musicarustica.cz

Pražský smíšený sbor
www.psschoir.cz

Roman Vojtek
www.romanvojtek.cz

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
www.fok.cz

David Mikolášek Ivan Kusnjer
Jaroslav Brych
Jaroslav Šaroun
Kateřina Šmídová
Marie Sommerová
Michiyo Keiko
Stanislav Zindulka


Repertoár

Jestliže máte zájem o uspořádání koncertu komorního ženského sboru Carmina Bohemica, vyberte si z následujících programových tipů a kontaktujte nás na: vera.hrdinkova@seznam.cz

Programové tipy:

Profilový koncert (100 minut)
česká a světová klasická hudba
české lidové písně
světové lidové písně zpívané v originálních jazycích

Vonička z domova (75 minut)
česká klasická hudba
české lidové písně

To nejlepší z celého světa ( 30 minut)
koncert zaměřený na nejznámější melodie z různých koutů světa

Opera? Opera! (45 minut)
Nejkrásnější sbory z nejznámějších oper

Přišli jsme k Vám na koledu (100 minut)
celovečerní koncert provoněný českými isvětovými vánočními melodiemi

 

Vánoční Carmina
prodej zajišťuje
Věra Hrdinková
SMS: 724 110 965
Cena: 200 Kč
Z nebeské výsosti
V Betlémě a ve vůkolí
Chtíc, aby spal
Laetatus sum
Pastýř a pastýřka
Otvírání studánek
O Magnum Mysterium, Lauridson
Video
Facebook
Fotogalerie
Úvod O sboru Koncerty Fotogalerie Ke stažení Ukázky Kontakt Jen pro členy